Головна /
Путівник /
Фонди періоду нацистської окупації /
Львівське окружне староство губернаторства дистрикту «Галичина» /
Опис 1
Опис 1
Фонд
Р-24
Опис
1
Дати
1941-1944
Кількість справ
576
Анотація
Відділ внутрішнього урядування
Накази, розпорядження, циркуляри про реєстрацію осіб німецького походження, застосування обмежень в правах для євреїв, створення «юденратів», гетто, обов’язкового ношення нарукавних пасків із зіркою Давида; надання допомоги населенню; створення, облаштування військових кладовищ для військовослужбовців вермахту.
Інструкції та інформації стосовно роботи з фолькс- та рейхсдойче.
Переліки населених пунктів Львівського округу.
Особові справи «фольксдойче».
Листування з військовими частинами вермахту, українськими, польськими організаціями, керівниками міських та сільських громад та ін. про надання допомоги особам, що потерпіли в 30-х роках ХХ сторіччя під час «пацифікації» українського населення польським урядом; відкриття інтернатів, сиротинців для дітей, шкільних їдалень, будинків для старих; фінансування благодійних організацій; єврейські метричні книги; встановлення національності осіб; побутове облаштування польських родин, що втекли з Волині через конфлікти з українцями; звільнення осіб від мобілізації на роботу до Німеччини; матеріальну допомогу родинам військовослужбовців та ін.
Справи про організацію спеціальних українських шкіл, українських професійних об’єднань.
Заяви євреїв про повернення на постійне місце проживання; осіб німецького походження на видачу посвідчень..
Статистичні дані міського та сільського населення, у т.ч. – за національністю.
Розпорядження, протоколи засідань, звіти про діяльність польського допомогового комітету. Анкети поляків, що отримували допомогу від цього комітету. Звіти та листи делегатів польського допомогового комітету про обстеження українських, польських, єврейських дитячих будинків.
Статистичні дані чисельності населення.
Списки «фольксдойче», що проживають у населених пунктах Бердикау, Буртгаль, Дорнфельд, Ебенау, Айнзідель, Фалькенштайн, Гартфельд, Кальтвассер, Мінхенталь, Лінденфельд, Нове Хрусно, Нойгов, Оттенгаузен, Райхенбах, Роттенгау, Розенберг, Шумляу, Шенталь, Візенберг, Городок, Судова Вишня; осіб, виселених внаслідок військових дій та матеріали їх побутового облаштування.
Відділ народної та громадської опіки
Розпорядження, циркуляри, листування з сільськими старостами про звільнення з таборів військовополонених військовослужбовців Червоної Армії – вихідців з Галичини.
Листування з поліцією СС про проведення «Свята української культури».
Донесення про відносини між українцями та поляками.
Списки членів правління української просвітницької організації; мешканців прикордонної зони, які були відселені владою СРСР протягом 1939–1941 рр.